Хорор во Бразил: Судир на голман и играч од кој застанува здивот (видео)


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Фудбалерите на Палмеирас го совладаа Гоиас со 2:1 во 18-то коло од бразилското првенство, но мечот го одбележа една немила сцена.

Во 53-та минута од мечот се судрија голманот Тадеу и фудбалерот на Палмеирас, Зе Рафаел. Судирот беше толку тежок што двајцата веднаш паднаа на земја и лежеа во полусвесна состојба.