Холандски фудбалер убиен во Амстердам (фото)


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Искусниот 32-годишен холандски фудбалер, кој игра на позиција десен бек, Келвин Мејнард беше застрелан синоќа во Амстердам.

Тој беше член на холандскиот нисколигаш Алфенс Бојс, но претходно играл за Бартон во Англија, како и за Волендам и Емен во Холандија.

Мејнард е застрелан во својата автомобил, а полицијата според изјава на сведок е во потрага по двајца осомничени кои од местото на настанот побегнале со црн скутер. Полицијата се уште не го знае мотивот.