Хелга Лавкети – жешката убавица која на времето Роналдо му ја намести на Родригез во Мадрид


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Кристиано Роналдо денес е семеен човек со смирен приватен живот целосно посветен на семејството.

Но, додека го играше најуспешниот период од кариерата, во дресот на гигантот Реал Мадрид, славниот фудбалски ас сакаше и знаеше како максимално да ужива во животот, но и славата, притоа редовно бидувајќи гостин на разни престижни забави во шпанската престолнина.

Во една прилика, во тој период, Кристиано успеа да му ја „намести“ на соиграчот од Колумбија, Хамес Родригез, суперзгодната руска манекенка Хелга Лавкети (родена Олга Коробичина).

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Helga Lovekaty (@helga_model)

Во тој период Родригез беше во очајна состојба откако се разведе од Даниела Оспина, сестрата на соиграчите и голман на Наполи, Давид Оспина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Helga Lovekaty (@helga_model)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Helga Lovekaty (@helga_model)

Инаку, Роодригез во моментов е далеку од европскиот великан бидејќи е член на катарскиот Ал Рајан, по позајмиците во Баерн и Евертон.