Пред неколку години важеше за голема надеж на црногорскиот тенис, но животот ја одведе во „друг правец“


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Тамара Бојаниќ е бивша тенисерка која пред неколку години ја сметаа за голема надеж на црногорскиот тенис, но нејзиниот живот потоа, наместо во спортски професионален правец, замина во сосема друга насока.

Многумина предвидуваа дека таа ќе биде новата Ана Ивановиќ, особено што како тинејџерка се проби на 1024. место на ВТА листата, а на сите им се чинеше дека ќе го продолжи патот кон врвот.

Но, атрактивната Црногорка реши да стави крај на кариерата во 2016 година и да го замени тенискиот рекет со мобилен телефон со кој ги прави своите разголени фотографии и ги прикачува на сајтот за возрасни „Onlyfans“.

Таа сега наплаќа 10 евра за гледање во нејзиното тело, на секој што е подготвен да плати.

Тамара пред десетина години беше дел од ФЕД Купот селекцијата на Црна Гора, а во 2013 и 2014 година забележа фантастични резултати на јуниорските турнири, дури одигра неколку турнири во сениорска конкуренција.