Спорт

Хаос во Фенербахче: Навивачите и претседателот се пресметаа во тунелот (видео)

Фенербахче по 20 години загуби на домашен терен од Галатасарај со 1-3, па тоа ја продлабочи кризата во клубот.

Поразот на домашен терен тешко им падна на навивачите на Фенербахче, кои по дуелот тргнаа кон свечената ложа за да се пресметаат со клупското раководство.

Претседателот на клубот Али Коч реши да им одговори, ја скокна стаклената ограда и влета меѓу лутите навивачи, па си разменија по неколку тупаници.

На снимката на која може да се забележат случувањата од ходникот, се гледа дека Коч го извлекол подебелиот крај затоа што имал видливи модринки под окото.

Advertisements
To Top