Спорт

Гвардиола за оргиите на играчите: Ми се допаѓа кога прават нешто заедно!

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ги заштити играчите после иформациите дека имале бурна забава после победата над Астон Вила.

Според англиските медиуми играчите на Сити поканиле 22 италијански модели кои пристигнале специјално за забавата. Некои од нив на Инстаграм објавија и видеа од хотелот каде била бурната забава.

„Знаев за забавата. Кога имаат време тие често организираат вечери заедно. Многу пати го правеле тоа до сега. Ми се допаѓа кога прават нешто заедно надвор од теренот“, изјави Гвардиола.

Advertisements
To Top