Груевски на опуштена прошетка низ Будимпешта во женско друштво

Бившиот премиер Никола Груевски, кој доби азил во Унгарија откако избега од Македонија за да одбегне затворска казна, е забележан во женско друштво како шета низ плоштад во Будимпешта, пренесе „1ТВ“.

Во меѓувреме се уште трае истрагата на Јавното обвинителство за неговото бегство, а до сега немало одговорност ниту утврдени пропусти кај граничните служби.