Грците збеснаа: Грчкиот пратеник Селцас води оро на „химната на егејските Македонци“


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Во Грција медиумите и социјалните мрежи вријат од реакции на видеото на кое се гледа како пратеникот од Сириза Константинос Селцас води оро на песна со, како што велат грчките медиуми „иредентистички текст“. Селцас беше снимен разигран на песната која важи за неформална химна на Македонците од Егејска Македонија.