Грандиозниот шампионски говор на Пеп Гвардиола (видео)


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола конечно доби шанса да им честита на неговите играчи, кои минатата недела официјално станаа шампиони на Англија.

Голем дел од фудбалерите и штабот не можеа да ја прослават титулата во Премиер лигата, бидејќи имаа неколку слободни денови и се вратија во своите земји.

Сепак, вчера, „граѓаните“ се вратија за да продолжат со тренингот, а Гвардиола го собра целиот тим за да му честита и одржа грандиозен говор.

„Сакам да ве поздравам, бидејќи ние сме шампиони. Најдобрите во Англија. Сакам апсолутно сите да се чувствуваат дел од тоа. Тука станува збор за напор кој го вложувавме секој ден во продолжение од 9-10 месеци…Тоа што го почуватвував оваа сезона е неверојатно“, беа дел од зборовите на Гвардиола.