Градоначалничката на Битола позитивна на КОВИД-19


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Битолската градоначалничка, Наташа Петровска, на својот Фејсбук профил соопшти дека е позитивна на Ковид-19.

„Почитувани, по резултатите од денешниот направен тест се утврди дека сум позитивна од COVID 19. Следните денови согласно препораките останувам во изолација. Бидете во добро здравје!“, напиша Петровска на социјалната мрежа.