Гоце Цветковски – кандидат од ТМОРО за градоначалник на Охрид (снимка)


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Гоце Цветковски, кој е кандидат на ТМОРО за градоначалник на Охрид на претстојните локални избори, го привлече вниманието на вечерашната дебата на ТВ 24 со кандидатите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ – актуелниот градоначалник Костадин Георгиевски и пратеникот Кирил Пецаков.

Настапот на Цветковски привлече внимание поради неговата облека, а во студиото носеќе и вегета, што ја истури пред своите противкандидати, за како што рече: „Да замезите со парите што ги лапате“.