Готово: Позната следната дестинација на Балотели


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Марио Балотели на крајот на сезоната ќе ја напушти Ница како слободен агент, и најверојатно повторно ќе се врати во Серија А.

Англиските медиуми пренесуваат дека неговиот агент Мино Раиола денес имал средба со раководството на Рома и двете страни разговарале за трансферот на италијанскиот напаѓач на „Олимпико“.

Пред извесно време, Балотели даде интервју за „Газета дело Спорт“ и јавно потврди дека би сакал да игра во Рома, а сега медиумите тврдат дека трансферот е многу веројатен.

Имено, двете страни постигнале начелен договор за трансфер и наредните денови треба да ги договорат последните детали од соработката.