ГОТОВО: Мбапе замина, имаме нов СВЕТСКИ РЕКОРД!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Ако може да и се верува на шпанска „Марка“, фудбалскито свет добива нов светски рекорд!

Шпанскиот весник што туку објави, дека Килијан Мбапе станува најскапиот фудбалер во историјата. Монако добива 180 милиони евра, поточно 160 веднаш и 20 преку бонуси.

Купецот, секако го знаете, Реал Мадрид. „Кралевите“ не сакаа ништо да ризикуваат…