Спорт

Готово: Го одби ПСЖ и се договори со Интер!

Италијанските медиуми пренесуваат дека Интер постигнал комплетен договор со играчот на Волфсбург, Рикардо Родригез и во летниот преоден рок ќе ја активира откупната клаузула.

Агентот на Родригез синоќа беше во Милано и постигна договор со раководството на Интер кое по завршување на сезоната ќе ја активира откупната клаузула која изнесува 22 милиони евра.

Швајцарецот игра одлично во дресот на Волфсбург и го привлече вниманието на многу европски гиганти, а најзаинтересиран беше ПСЖ кој наводно му понудил поголема плата, но играчот одбрал да се пресели во Милано.

Главна цел на „нероаѕурите“ ќе биде засилување на одбраната за следната сезона, а Рикардо Родригез без сомнеж ќе биде големо засилување за левата бековска позиција.

To Top