Горан Грујовски во Бугарија имал други идентитет под името Владимир Варелов


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Горан Грујовски кој точно еден месец е во бегство и за кого е издадена меѓународна потерница имал уште еден идентитет – Владимир Варелов, објави ТВ 21, повикувајќи се на извори во Министерството за внатрешни работи.

Истите извори од полицијата за телевизијата велат дека и Интерпол е известен за ова име под кое се претставува Грујовски кој од СЈО е обвинет во предметот Тврдина и Таргет.

МВР официјално не ги потврдува информациите.

Официјално велат дека во рамките на овластувањата и обврските ги преземаат сите мерки со цел лоцирање на Горан Грујовски и Никола Бошковски, и се прават проверки на повеќе локации во земјава. Но, со оглед на, како што велат од МВР, упатеноста на овие лица со можностите кои им стојат на располагање, потрагата е отежната.