Ѓоковиќ Новата година ја дочека во Бризбен и разигран влезе во 2020


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Тенискиот ас Новак Ѓоковиќ новогодишната ноќ ја дочека на австралиско тло. Новата 2020 година Новак ја честиташе од австралиски Бризбен, со колективна фотка на која е заедно со неговите тениски колеги од Србија.

Популарниот Ноле на преку својот Инстаграм профил им посака се најдобро на сите во новата 2020 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on

Со него на новогодишната прослава биле и сонародниците Троицки, Лајовиќ и младата Олга Даниловиќ. кои. исто како Ѓоковиќ, ќе учествуваат на АТП Купот во Австралија.

„Среќна Нова година! На сите ви посакувам најголема радост, здравје и среќа во 2020! Многу љубов од Бризбен“, напишал Новак под фотографиите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on