Жешко

Го „запали“ Инстаграм: Клаудија Шифер за насловна на Vogue – 25 години потоа

Своевремено една од кралиците на модните писти и светот на модата, славната Клаудија Шифер, и на речиси 48-годишна возраст „пали и жари“ пред објективите од фотографите на популарните модни списанија.

Иако на крајот од овој август ќе полни 48 години, Шифер докажа дека е во одлична форма и негува топ линија и на таа возраст.

Доказ за тоа се фотографиите што ги направи за италијанското издание на магазинот Vogue, а на насловната страница на новиот број, славната Германка се појавува целосно гола.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vogue Italia (@vogueitalia) on

Шифер одбележа 25 години од првото појавување на насловната страница на ова култно списание, кога за таа цел прв пат позираше во 1994 година.

Манекенката на својот Инстаграм објави фотографија од насловната страница и им се заблагодари на сите нејзини колеги.

To Top