Авто мото

Германските автомобилски гиганти распалија на саемот во Женева

Германските автомобилски „мастодони“ со новите модели од нивните производствени погони направија вистински бум на еден од најпрестижните автомобилски саеми на светот, саемот во Женева.

На една од најголемите светски смотри на автомобили Саемот во Женева можат да се видат најновите модели на Мерцедес, Ауди, БМВ, Порше,

To Top