Георгина и Роналдо чекаат близнаци


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1


Семејството на Кристиано Роналдо и неговата партнерка Георгина Родригез очекува принова.

Фудбалерот ја објави веста на својот Инстаграм профил со фотографија на која двајцата држат снимки од ултразвук, откривајќи дека Георгина е бремена со близнаци.

„Пресреќни сме што можеме да објавиме дека очекуваме близнаци. Нашите срца се полни со љубов и едвај чекаме да ве запознаеме. Благословени сме”, напишал Роналдо.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)