Генерално облачен четврток


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Денеска, четврток, 15. декември, во Македонија во утринските часови ќе има појава на локален дожд во западните делови, а во текот на денот променливо облачно и особено претпладне со појава на магла и ниска облачност во дел од котлините. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје во раните утринските часови со услови за слаб дожд, во текот на денот облачно и со појава на магла поизразена претпладне. Дневните температури ќе достигнат во Скопје 9 Целзиусови степени, Маврово 7, Охрод 14, Битола 15, Крива Паланка 9. Берово 7, Кавадарци 11, Дојран 14.

Утре претпладне ќе има услови за магла и ниска облачност по котлините. Во текот на денот малку до умерено облачно со сончеви периоди и топло за овој дел од годината. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец најизразен вдолж Повардарието. Дневните температури ќе се движат од 9 до 18 степени.

Во Скопје во утринските часови со услови за појава на магла, а попладне со сончеви периоди и мала облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.