Фудбалерот на Атлетико ја запроси девојката на стадион (видео)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Ѕвездата на Атлетико Мадрид, Маркос Љоренте на фантастичен начин ја запроси својата девојка Патрисија Ноарбе на стадионот „Ванда Метрополитано“.

Патрисија кажа ДА, а од среќа и возбуда не можеше да ги сокрие солзите.

Маркос ми рече дека денот кога ќе ме побара за жена ќе биде најсреќен во мојот живот. Тој ден беше вчера. Требаше да отидеме на стадионот за Маркос да добие некоја почест, а на крајот доживеав нешто посебно“, изјави Патрисија.

Љоренте се уште е на одмор, откако со репрезентацијата на Шпанија играше на ЕУРО.