Регистрирани нови 21 случаи на Ковид -19, нема починати


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Министерството за здравство информира, дека во последните 24 часа се направени 3.358 тестирања, а регистрирани се 21 нови случаи на Ковид-19: од Скопје – 13, Тетово – 5, Гостивар, Струмица и Дебар – по 1 лице.

Регистрирани сe 2 оздравени пациенти од: Скопје – 2 лица.

Не се регистрирани починати пациенти, соопшти министерството.