Фото+Видео: Тенисерката која мажите обожаваат да ја гледаат – зарем не е премногу кратко?


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде!


Моника Пуиг во третото коло на ВТА турнирот во Мајами ја победи Гркинката Марија Сакари со 6:3 и 7:5 и така го направи најдобриот резултат на вториот мастерс во сезоната.

Моника е Порториканка која живее на Флорида, па може да се каже дека игра пред домашна публика, а после победата среќно извика: Конечно!

Таа пред две години освои злато во Рио Де Женеиро и тоа е нејзин најголем тениски успех.

„Тоа е огромна работа. Не знаев како да се носам и потребно ми беше некое време да се присоберам“, изјави Пуиг.

Популарна е по тоа што на мечевите се облекува „кратко“ па поради тоа привлекува поголемо внимание од машката публика.