Спорт

Фото: Вака ќе изгледаат дресовите на Јувентус со новото лого!

Италијанскиот шампион Јувентус пред неколку дена и официјално го промени своето лого, за што многумина беа скептични, а дел од навивачите изразија незадоволство.

„Бјанконерите“ веќе почнаа и официјално да го користат новото лого, освен на дресовите каде ќе биде користен од следната сезона.

Сепак, кога фановите ќе ги видат дресовите на „старата дама“ со новото лого можеби ќе го променат мислењето.

Advertisements
To Top