Спорт

Фото: Шпанските фанови го преплавија Скопје

Реал Сосиедад вечерва му гостува на Вардар на арената „Филип Втори“, а ќе има и голема поддршка од трибините бидејќи голема група на навивачи допатува од Шпанија.

Навивачите на Реал Сосиедад направија инвазија на нашиот главен гради и буквално го обоија Скопје во сино.

Натпреварот се игра вечерва од 19:00 часот, а попладнево шпанските фанови имаа можност да уживаат во убавините на Скопје и ги окупираа локалите во центарот на градот.

To Top