ФОТО: Роналдо го одработи првиот тренинг!

Кристиано Роналдо вчера го помина првиот ден во тренинг кампот на Јувентус каде беа направени рутински медицински тестови.

Денес Роналдо заедно со останатите фудбалери кои се вратија од одмор го одработи првиот тренинг и почна да ја поти маичката со знакот на Јувентус.