ФОТО: Репрезентативците мотивирани, имаа и специјален гостин на тренингот!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Националниот тим на Македонија го одржа официјалниот тренинг пред утрешната квалификациска средба против Полска.

Репрезентативците на отворениот тренинг покажаа дека се мотивирани за утрешната пресметка со лидерот во нашата група.

Репрезентативците имаа и специјален гостин, малиот Јане Ивановски, кој топло беше поздравен од капитенот Пандев и останатите репрезентативци.