Фото: Погба пристигна на тренинг со жолт „ѕвер“

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Пол Погба во последно време игра фантастично, па реши да се почести со нова „машина“ која изгледа феноменално.

На денешниот тренинг на „црвените ѓаволи“ Погба се појави со ново Ферари кое чини 250.000 фунти.

Големо внимание привлече и жолтата боја на автомобилот, па Погба не можеше да помине незабележано.

Неговиот нов „миленик“ е со ознака „812 Суперфаст“ и достигнува брзина до 340 километри на час.

Фото