Фото: Никој не може да одолее на нејзината убавина – таа е една од најатрактивните спортистки

Лерин Франко, парагвајската фрлачка на копје беше една од најфотографираните атлетичарки на Олимписките игри, бидејќи никој не можеше да одолее на нејзината убавина.

Франко ја претсавуваше својата земја на две Олимпијади – во Пекинг 2008 и Лондон 2012, а денес 36-годишната Парагвајка плива во манекенските води.

Таа беше најфотографираната спортистка на ОИ во Пекинг, денес се занимава со манекенство и рекламира долна облека, па често ги изненадува своите следбеници на Инстаграм.

Contando los días @rogezeta ❤ #love #bikini #beach #sports

A post shared by LerynFranco (@lerynfranco1) on