Фото: Несреќата ги обедини и големите ривали!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Во престолнината на Каталонија, Барселона синоќа се случи грозоморен терористички напад во кој животот го загубија 13 луѓе и повеќе десетици беа повредени.

Славните сортски личности и спортските клубови, особено од Шпанија веднаш се огласија по повод нападот кој се случи во Барселона.

„Застрашувачки вести од Барселона. Целата солидарност и поддршка до семејствата и пријателите на жртвите“, напишта Кристиано Роналдо на Твитер.

Слични пораки за поддршка упатија и неговите соиграчи Серхио Рамос и Герет Бејл, а Реал Мадрид преку соопштение изрази жалање за инцидентот и сочувство за жртвите.

Поддршка за Барселона пристигнува од цел свет, сите спортски ривали се обединија за големата несреќа.