Фото: Милан во специјални дресови ќе го прослави 120-от роденден


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Италијанскиот гигант Милан на крајот на месецот ќе го прослави 120-от роденден, а за таа цел спонзорот „Пума“ подготви специјални дресови.

„Пума“ на официјалната страница денес објави дека се подготвени специјални дресови во кои играчите на оваа екипа ќе играат на натпреварот против Сасуоло, кој е закажан за 15 декември.

Исто така, Пума најави дека во продажба ќе има само 1899 дресови, во знак на годината кога клубот е формиран.

View this post on Instagram

Here’s to 120 years of @acmilan ??⚫️

A post shared by PUMA Football (@pumafootball) on