Фото: „Кралевите“ на езготично патување, Реал вечерва ќе игра во Африка


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Реал Мадрид вечерва и гостува на Мелија во рамките на Купот на кралот, а натпреварот ќе се игра во Африка.

Мелија е шпанска автономна покраина во Мароко и се наоѓа на самиот север на Африка, а е дел од Шпанија уште од 1487 година.

Клубот се натпреварува во третата шпанска лига, а вечерва Реал ќе гостува во ова навистина егзотично место.