Спорт

Фото: Братот на Погба со „луда“ фризура пред мечот со Јунајтед!

Денес Манчестер Јунајтед ќе се сретне со Сент Етјен во Лига Европа, а мечот е посебно интересен бидејќи ќе биде дуел на двајца браќа.

Имено, братот на најскапиот фудбалер на денешницата Пол Погба, Флорентин игра за францускиот тим и спреми посебна фризура пред дуелот со својот брат.

„Едвај го чекам дуелот со Пол и тоа на место каде што се создава историјата. Немаме страв, имаме само позитивен пристам. Тие се фаворити, но ние не се предаваме“, изјави Флорентин кој игра како дефанзивец.

To Top