Физички напад врз медицинска сестра од КАРИЛ


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Денес околу 7:00, медицинска сестра од КАРИЛ била физички и вербално нападната од роднини на починат пационт кој бил неколку дена сместен на интензивна нега.

Напднатата нема тешки телесни повреди, но е преплашена и пуштена на домашно лекување.

Идентитетот на напаѓачите е познат и се пријавени во полиција.

Денеска на прес конференција министерот за здравство В.Ф и директорката на КАРИЛ Маја Мојсова објасниле дека побарале полициско обезбедување од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, бидејќи скоро секој ден се мета на напади на роднини пациенти