Фатен на дело: Ѕвездата на Челзи опасен „џепчија“ (видео)


Три дерби натпревари овој викенд ↓↓↓


Челзи синоќа не успеа да ја победи Барселона на „Стенфорд Бриџ“, а Алваро Мората влезе во самиот финиш па не успеа да направи ништо значајно за време на мечот.

Меѓутоа, Мората беше исклучително расположен после натпреварот, па додека Педро даваше изјава за медиумите, тој како професионален крадец му ги украде клучевите од ранецот….нормално, на шега!