Европскиот рекордер од Прилеп: Дресот од Де Геа ќе го урамам во дневната соба!


Лига на Шампиони: Нова сезона, нови очекувања! ↓↓↓


Откако вчера вечер како „бомба“ во обложувачкиот свет одекна дека Македонец од Прилеп освоил добивка од 520.000 евра денес беше откриен и неговиот идентитет.

Ване Лесновски од Прилеп е човекот за кој денес се зборува, не само во Македонија, туку и на Балканот. Имено, Македонија го има човекот кој ја освоил најголемата добивка на спортско обложување во Европа!

Лесновски вчера како последен натпревар од неговиот тикет ја чекаше средбата помеѓу Севиља и Манчестер Јунајтед, типот на Ване гласеше X2 (нерешено или победа на Манчестер Јунајтед).

Како што е познато натпреварот заврши без победник 0:0, најмногу благодарение на спектакуларните одбрани на Давид Де Геа.

„Благодарен сум на Де Геа и ќе му бидам до крајот на животот! Веќе порачав негов дрес. Сакам да урамам во дневната соба. Навистина заслужи“, заклучи европскиот рекорер, Ван Лесновски.