ЕВРОПА ВО ШОК: УЕФА веќе го прогласи победникот во ЛШ

Европската куќа на фудбалот често е во центарот на вниманието поради контроверзни ситуации, но последниот „гаф“ кој го направи едноставно ги поминува сите гранци.

Често се доведува во прашање регуларноста на УЕФА кога се во прашање ждрепките во Лигата на шампионите, а ова само додатно ќе ги зголеми сомнежите кон Европската куќа на фудбалот.

Познато е дека во големото финале на 26-ти мај ќе играат Ливерпул и Реал Мадрид, но чудно е што УЕФА веќе знае кој ќе биде победник.

Имено, тие на својот официјален сајт објавија дека Ливерпул е нов европски шампион за сезоната 2017/18.

Ваквиот гаф на УЕФА предизвика лавина на реакции кај љубителите на фудбалот!