Еве што имаа на мени Заев и Ципрас со екипите на свечениот ручек во Отешево


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓Договорот за решавање на спорот со името беше потпишан денес на грчката страна на убавата Преспа во селото Псарадeс (Нивици), а потоа двете делегации со чамци дојдоа во Отешево на ручек и на здравица. Еве која беше мени понудата на свечениот ручек и прославата во Отешево, кое го објави Нова ТВ.