Спорт

Елмас си поигра со двајца играчи на Бреша како со мали деца (ВИДЕО)

Денес Наполи го играше својот натпревар од Серија А од 12:30 часот против Бреша.

Наполи ја победи Бреша со 2:1. Македонскиот фудбалер Елиф Елмас кај Наполи шанса доби 20-тина минути на теренот.

И тие дваесетина минути беа доволни Елмас да покаже каков потенцијал има. Во финишот од натпревар тој после едно кратко додавање од корнер, нанижа двајца играчи на Бреша и беше многу блиску да го постигне првенецот.

Извор: Спортски.мк

Advertisements
To Top