Елмас одигра едно полувреме, првенец за Гризман – Барса му „извади“ покер на Наполи (ВИДЕО)


Аргентина на се или ништо, сега мора против Очоа - 7 ден ↓↓↓Каталонците предсезоната ја завршија со висока победа. Пред само два дена играа против истиот ривал и тогаш беше 2:1, за сега тимот на Ернесто Валверде да биде далеку поуспешен.

Доколку го одземеме поразот од Челзи, Барса имаше успешни припреми и забележи четири победи во низа.

Првото полувреме во Мичиген заврши без голови, а тоа Барса преку Суарез (2), Гризман и Демебеле постигна четири гола.

Maкедонскиот репрезентативец, Елиф Елмас во дресот на Наполи го одигра првото полувреме.

Извор: Спортски