И ЕХФ остана без здив од прославата: Тешко дека ова ќе го повтори неко друг!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Ракометниот клуб Вардар го направи најголемиот успех во макекдонскиот спорт, стана европски шампион, па вчера на спектакуларен начин беше прославена титулата во Скопје.

Хероите вчера во Скопје беа пречекани од 100.000 луѓе кои излегоа по улиците и на плоштадот „Македонија“ да им одадат почит на европските шампиони.

Импресионирани од прославата останаа и луѓето од ЕХФ кои на својот официјален стајт објави делови од прославата и заклучи: Тешко дека некоја друга шампионска прослава ќе ја надмине оваа во Скопје!