Џин меѓу деца: Она што им го прави на врсниците не е хумано


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Јасно е дека иднината на Зајон Вилијамсон е на славните терени од НБА лигата.

Типов е толку физички развиен и понапреден од своите врсници во средното училиште во Јужна Каролина, што делува како да е неколку години повозрасен од нив. Како од шала постигнува по 45-50 поени на натпревар, а она што им го прави на врсниците на паркетот едноставно е демотивирачки и нехумано. 😀

Еве го и во победничко издание на натпревар во забивање оваа година.