Видео

Дното на македонскиот фудбал: Резил на теренот во Ѓорче Петров

Македонија Ѓорче Петров и Академија Пандев одиграа тензичен натпревар, кој на крајот му припадна на домаќинот со гол од пенал во судиското продолжение.

Покрај контроверзите околу доуседниот пенал уште еден момент одлично го отсликува нивото на нашиот лигашки фудбал.

Имено, во 65-та минута имаше две топки на терен. Стефан Костов имаше топка во раце и со неа ја удри топката по која трчаше во дуел со противнички фудбалер, па заработи црвен картон.

Advertisements
To Top