Актуелно

Сончев и релативно топол последен февруарски понеделник

Денес, 24 февруари, последен понеделник во вториот месец од 2020 година, времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и релативно топло.

Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен вдолж Повардарието и во источните делови.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 15 Целзиусови степени, Маврово 12, Охрид 14, Битола и Кавадарци 16, Крива Паланка 12, Берово 13, Дојран 21.

И утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Дневните температури ќе бидат во Скопје 15, Маврово 13, Охрид 14, Битола и Кавадарци 16, Крива Паланка 11, Берово 12, Дојран 19 степени.

Advertisements
To Top