Дивац го шамарел својот пријател Савељиќ оти ѝ се пуштал на неговата ќерка


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Бившиот кошаркар и НБА ѕвезда, Владе Дивац го претепал поранешниот фудбалер и негов пријател, Ниша Савељиќ (51) бидејќи ќерката на Дивац, Петра(24) му се пожалила дека Савељиќ ѝ праќа пораки на Инстаграм и дека и се додворува.

Инцидентот се случил на крајот на декември минатата година во ресторан на Врачар, Белград.

Како што пренесува српски Курир, повикувајќи се на доброупатени избори, Ниша на Петра ѝ пишувал дека веќе пораснала, дека е убава и ја прашувал кога да се видат. Знаејќи дека му е пријател на татко ѝ била во шок и веднаш се му кажала на својот татко и му ги покажала пораките.

Дивац побеснел и на првата средба го претепал, не очекувајќи вакво нешто од човекот кому финансиски му помогнал и му нашол смествување во САД. Савељиќ пак во изјава за Курир го потврдил инцидентот и рекол дека му е жал што бил погрешно сфатен.