Славни

Џордан на 57 години покажува одлични движења во „стритбол“

Според многумина најдобриот светски кошаркар во историјата годинава е актуелен поради култниот документарец „Посдледен танц“ за последната шампионската сезона на легендарните Булси од Чикаго во НБА лигата. Светската јавноста сега ја коментира и необичната улична снимка во која 57 годишниот Џотрдан игра баскет .

„Момчиња, гледате ли вие ЈуТјуб? Погледнете кој е Мајкл Џордан“, пишува во текстот покрај видеото.

Имено на твитер се појави видео на кое може да се види како нејдобиот кошаркар на сите времиња во светот игра баскет со непознати „баскетџии“ на едно обично улично игралиште.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝗖𝗡𝗡 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗭𝗨𝗘𝗟𝗔 🔵 (@cnn.ve) on

To Top