Актуелно

Денес променливо време со облаци и слаб дожд

Во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет, најпрвин во западните делови.

Локално ќе има услови за појава на грмежи. Ќе дува умерен, на места засилен јужен ветер. Температурата ќе се движи од 11 до 21 степен. Во Скопје и околината слично време со температура до 20 степени.

Advertisements
To Top