Денес има 117 милиони следбеници – еве ја првата фотка која Ким ја објави на Инстаграм


Традицијата вели: Аргентина ме демантира!? - 14 ден ↓↓↓Поради армијата од 117 милиони следбеници на социјалната мрежа Инстаграм, Ким Кардашијан е една од највлијателните, ако не и највлијателна личност на оваа платформа.

Фотката погоре е првата објава на „старлетата“ на нејзиниот профил на Инстаграм, кој во меѓувреме стана непресушен извор на илјадници провокативни и жешки кадри од најпознатата претставничка од кланот Кардашијан/Џенер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on