Дечко од Кондово уапсе за убиство на скопјанец кој се водеше за исчезнат


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Полицијата уапси 21годишник од скопско Кондово кој признал дека на 11 јули годинава убил 57-годишниот скопјанец во близина на селото.

Убиецот бил приведен вчера и во полициска станица го признал убиството на скопјанецот кој изминативе денови се водел како исчезнат.

Полицијата извршила проверка на местото каде што тој посочил дека се случило убиството и во близина на селото Кондово било пронајдено телото на убиениот.