Де Лихт првиот гол го постигна за Интер: Ефектен автогол за Холанѓанецот (видео)


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Во моментов во Кина се игра пријателски меч помеѓу италијанските гиганти Јувентус и Интер.

Новата ѕвезда на „бјанконерите“, Матијас де Лихт е во стартниот состав и го постигна првиот гол во дресот на Јувентус, но ќе сака брзо да го заборави.

Имено, Холанѓанецот си постигна автогол за водство на Интер. После еден корнер, Де Лихт неспретно реагираше во петерецот и го совлада Шчешни.

https://twitter.com/TheFootballRep/status/1153997125350494208